Cestovní pojištění

Zimním zájezdům vévodí Rakousko a Itálie

Publikováno: 11.únor 2013

Češi vyráží nejčastěji na zimní dovolenou do Alp. Podle statistik cestovních kanceláří se doba pobytu na horách zkracuje. Vévodí hlavně Rakousko a Itálie.

Do Alp v zimě vyráží každoročně za lyžováním podle odhadů asi půl milionu Čechů. Polovina z nich přitom využije služeb cestovních kanceláří.

Individuální návštěvníci hor míří v drtivé většině do blízkého Rakouska, klienti cestovních kanceláří zase nejčastěji do Itálie.

Itálie a zejména Rakousko jsou jednoznačně favoritem. V Itálii znají Češi zejména Livigno a rádi se tam vracejí. Nabízí totiž nejlepší poměr mezi cenou a kvalitou dovolené. Češi mají zájem o stále kvalitnější služby a pohodlí. Proto nejčastěji jezdí do Rakouska.

Průměrná délka zakoupeného lyžařského zájezdu se zkracuje. Větší zájem je o kratší zájezdy v délce čtyři až pět dnů. Lidé chtějí ušetřit, což je zřejmě způsobeno dlouhodobě se držící ekonomickou krizí. Klienti také vyhledávají oblasti, kde je možné spojit lyžování s termálními lázněmi nebo alespoň koupáním v bazénech.

Průměrná cena lyžařského zájezdu mírně stoupla na 7 000 až 7 500 Kč na jednoho člověka. Pokud se tedy chystáte vyrazit s celou rodinou, trošku vám to vyprázdní peněženku.