Cestovní pojištění

Už třetí letošní pád české cestovní kanceláře - končí ostravská CK Filip

Publikováno: 12.prosinec 2012

Letošní rok se nese ve znamení bankrotu českých zájezdových kanceláří. Po CK Asteri tour a CK Redgreentours skončila v insolvenci už třetí cestovní kancelář. Jedná se o ostravskou CK Filip.

Insolvenční řízení na cestovní agenturu Filip Travel, která sídlila na stejné adrese jako cestovní kancelář Filip, bylo zahájeno již v úterý 26. června. Ve středu dopoledne pak bylo vyhlášeno insolvenční řízení i na ostravskou CK Filip. Postiženy jsou ale jen maximálně dvě desítky českých turistů, potvrdil předseda Asociace cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura.

CK Filip prodala zájezdy na léto ostatním cestovním kancelářím pro několik desítek českých klientů. Sama prodala zájezdy v podobě lázeňských pobytů maximálně 20 svým klientům. Majitel cestovky uvedl, že nemá žádného svého klienta v zahraničí.

CK Filip byla na trhu již od roku 2003, tedy téměř 10 let se specializovala na prodej zájezdů ostatních cestovní kanceláří a na organizaci zájezdů na přání. Jednalo se o velmi malou cestovní kancelář, svou činností se řadila spíše mezi cestovní agentury.

Cestovní kancelář je pojištěna proti úpadku u České podnikatelské pojišťovny, která klientům v případě vyhlášení úpadku  vrátí peníze vložené do zájezdů, které CK Filip  přímo organizovala.

V České republice nyní působí podle seznamů pojišťoven 1035 cestovních kanceláří, které v loňském roce na našem trhu prodaly 2,088 milionu zájezdů.