Cestovní pojištění

Světová asistenční síť pojišťovny ERV se přestěhovala do Prahy

Publikováno: 14.leden 2013

Vedení asistenční sítě pojišťovny ERV se rozhodlo opustit své sídlo v Kodani a přestěhovalo se do Prahy.

Vedení asistenční sítě jedné z největších světových pojišťoven na cestovní pojištění – německé ERV se přestěhovalo do Prahy. Nově se odtud bude řídit pomoc při zdravotních problémech klientů během jejich cest do zahraničí.

Z centrály v Praze se budou například určovat ceny za operace a jiná ošetření a sjednávat dohody se zdravotními zařízeními po celém světě, aby klienti dostali stejnou péči bez ohledu na to, z jaké jsou země. Ročně ERV zajišťuje zdravotní péči zhruba 140 tisícům klientů, což jen na fakturách představuje 60 milionů eur (1,5 miliardy korun). Od letoška projde tato suma holdingem v Česku a bude tu i zdaňována.

Znamená to, že kdokoliv z klientů potřebuje během zahraniční dovolené lékařské ošetření, bude se jeho případem vedle některého z třinácti asistenčních center ERV po světě zabývat i specialista v Praze.

Podle Krajíčka se do české metropole stěhuje management z Kodaně a vedení všech třinácti asistenčních center. Mezinárodní složení zaměstnanců centrály, která sídlí ve stejné budově jako Evropská cestovní pojišťovna, pomůže i jejímu rozvoji. Evropská cestovní pojišťovna se od 1. října přejmenovala na ERV pojišťovnu.