Cestovní pojištění

Provozujete na dovolené nebezpečné sporty? Kupte si lepší cestovní pojištění!

Publikováno: 12.červen 2012

Jste zastánci adrenalinových sportů i na dovolené a chcete se vyhnout problémům, když se vám stane nějaký úraz? Nejdříve se ujistěte, zda se u své pojistky nemůžete setkat s překážkou - výluka z pojištění. Sportování má podle pojišťoven nějaké podmínky, například nemůžete provozovat sport závodně, pokud máte sjednanou základní cenu pojistky. Stejné pravidlo platí u příliš nebezpečných sportů.

Pokud si vyjedete na cyklistický výlet, a něco se vám stane, nezůstanete bez finanční pomoci. Opakem jsou právě adrenalinové a příliš nebezpečné sporty. Pojišťovny mají seznam adrenalinových činností podobný, ovšem některé smlouvu neuzavřou vůbec, jiné ano, ale za větší sumu peněz.

Cestovní pojištění si můžete koupit například u pojišťovny Allianz - za dva týdny 224 korun, a Hasičské vzájemné pojišťovny za dva týdny 120 korun. Pojištění zahrnuje: trvalé následky úrazu, denní odškodné, pojistku zavazadel. Ovšem když půjdete na bungee jumping a něco se vám stane, pojištění nic neuhradí - není to totiž součástí pojistky.

Česká pojišťovna již zahrnuje i krátkodobé úrazové pojištění. Za dva týdny zaplatíte 640 korun a bungee jumping je v ceně. Stejně tak je to u pojišťovny Uniqa, která nabízí krátkodobé on-line úrazové pojištění. Jsou tu rozděleny adrenalinové a zážitkové aktivity do čtyř tříd podle rizikovosti. Samozřejmě, pojištění ve vyšší rizikové třídě se vztahuje i na všechny nižší.

Pojištění lze uzavřít i 24 hodin před plánovanou činností, na dobu až 30 dní, a to jak v tuzemsku, tak i v zahraničí. Pokud víte, jaký den nebezpečnou aktivitu nebo závodní sport budete provozovat, pojistěte si jednodušše určitý den. Na serveru si máte možnost vybrat konkrétní aktivitu, v kalendáři si zaškrtnete dny a jen zaplatíte. Dva dny bungee jumpingu stojí 216 korun, v případě, že vám nebude stačit můžete si vyzkoušet dopoledne i kutálení ze svahu nebo v zorbingové kouli a odpoledne paragliding.

U České podnikatelské pojišťovny je možné pojistit na sportovní aktivitu celou skupinu. Dvoutýdenní dovolená, pro dva lidi by tak vyšla na 1 425 korun.

Kooperativa kryje i rizikové sporty bez přirážky na pojistném pojištěním Perspektiva. Pojištění zahrnuje základní rizika úrazů, smrt, trvalé následky nebo tělesné poškození v důsledku úrazu.

Pojišťovna České spořitelny nabízí Flexi životní pojištění, které zahrnuje pojištění rizikových rekreačních sportů. Klienti si jej mohou aktivovat každý rok na 30 dnů zdarma, pomocí SMS zprávy.