Cestovní pojištění

Nevíte co s penězi? Kupte si nejdražší zájezd na světě!

Publikováno: 17.květen 2013

Pokud byste se chtěli vydat na opravdu luxusní dovolenou po památkách UNESCO, připravte si milion liber - jde o nejdražší zájezd na světě. Dokonce již má i svého klienta. Plán cesty je opravdu našlapaný - za dva roky navštívit 962 památek a přírodních úkazů.

Ani sama britská společnost VeryFirstTo.com nevěřila, že na nabídku zájezdu po památkách UNESCO za cenu milion liber někdo přistoupí. Po nějaké době se však ozval klient, který zájezd koupil.

Luxusní dovolená s opravdu nabitým programem je rozplánovaná zhruba na dva roky. Vzhledem k tomu, že zahrnuje návštěvu všech 962 významných míst ze seznamu UNESCO, znamená to, že na každý den by připadla aspoň dvě taková místa.

Zmíněný klient pochází z Číny. Na svoji velkolepou životní cestu, která ho za dva roky provede 150 zeměmi, by se měl vydat příští rok. Prozatím nevíme, zda na si s sebou vezme ještě někoho. Zájezd v ceně milionu liber totiž umožňuje vzít si na cestu jednu osobu s sebou. 

Vše je připravené ve vysokém stylu, klienti bydlí v těch nejluxusnějších hotelech a létají v byznys třídě. V ceně balíčku je rovněž započítán charitativní dar ve výši 5 000 dolarů pro UNESCO. 

Kromě Číňana získala agentura ještě předběžnou přihlášku na tuto cestu od jednoho italského podnikatele, dalších 15 lidí si nechalo poslat podrobné informace.

V souvislosti s nejdražší dovolenou světa deník Guardian zmiňuje případ 34letého Grahama Hughese z Liverpoolu, který objel po souši během čtyř let všechny památky UNESCO za 27 000 liber (810 tisíc korun). Každý máme jiný standart.