Cestovní pojištění

Krušnohorská Bublava - skvělé místo pro lyžaře

Publikováno: 9.březen 2013

Cestovatelský portál televize CNN zveřejnil článek reportéra Petera Wilkinsona, který psal o nejlepších lyžařských střediscích. Příjemně nás překvapilo, že se ve svém doporučení zmínil o krušnohorské Bublavě.

"Lyžování v Bublavě je levné, skoro tam nejsou fronty a lyžař má dobrý pocit z příjemného prostředí." Takový názor jste si mohli přečíst na webu CNN Travel ve středu.

Reportér cestu do Čech doporučuje především lyžařům, pro které jsou střediska v Alpách příliš drahá. Sám se na české svahy dostal s lyžařským zájezdem a vidinou levnějších radovánek na sněhu. Co si pochvaloval, byla také okolní krásná a nedotčená krajina a také málo lidí.

Zlepšit by se však mohla kvalita občerstvení. Jídlo podávané v barech a kavárnách v blízkosti sjezdovek bylo prý jen průměrné. České pivo mu však tento nedostatek nahradilo.

Wilkinson lyžařům na závěr doporučil čtyři oblasti, které stojí za to navštívit. pokud si chce dobře zalyžovat a nemusí se ohlížet na peníze, doporučuje Spojené státy, Rakousko, nebo Alpy. Patříte-li však k lidem, kteří neoplývají více penězmi, jeďte na dovolenou do České republiky.

Bublava má silné vnitřní kouzlo a je tam krásné prostředí. Jde o jeden z nejhezčích koutů Krušných hor.

Výhodou lyžařského areálu v Bublavě je prostor nejen pro začátečníky a malé lyžaře, ale také pro zkušené sjezdaře.