Cestovní pojištění

Krach cestovní kanceláře na sebe v letošním roce nenechal dlouho čekat

Publikováno: 29.duben 2013

Ještě ani pořádně nezačala turistická sezóna a již zkrachovala první cestovní kancelář. Jedná se o CK Bolero tours. Důvodem je nezdar při uzavření nové pojistné smlouvy pro případ úpadku.

Na dveřích českobudějovické pobočky cestovní kanceláře Bolero tours visel na začátku týdne lístek s nápisem dovolená. Platil pro pondělí a úterý. Klienti se proto dostavili ve středu s tím, že už na ně bude někdo čekat, ale opět měli smůlu. Dveře byly stále zamčené. Jen lístek se změnil. Dovolená měla platit do pátku. Ve čtvrtek však cestovní kancelář na svém oficiálním webu zveřejnila, že po 23 letech končí.

Nemá totiž uzavřenou pojistnou smlouvu. Nemohla proto nabírat ani vypravovat další zájezdy. Vedoucí CK Bolero Jan Lebeda uvedl, že již nestačili současnému fenoménu - velkým slevám na jednotlivé zájezdy.

Žádného klienta však na holičkách nenechali. Zákazníkům i pojišťovně poskytne CK veškerou součinnost tak, aby byli odškodněni co nejrychleji.

CK Bolero tours bude v nejbližším období podrobně informovat své zákazníky o způsobu uplatnění jejich zákonných nároků u prodaných zájezdů."

Pro zákazníky s uzavřenými cestovními smlouvami je důležité, zda v době podpisu byla pojistka platná. Pak by při případném úpadku firmy řešila vrácení záloh či jiných plateb za neuskutečněný zájezd právě pojistka.