Cestovní pojištění

Již sedmá cestovní kancelář zkrachovala, tentokrát CK Pradok

Publikováno: 2.prosinec 2012

Zkrachovalé cestovní kanceláře nás přestávají překvapovat. Nyní totiž vyhlásila úpadek CK Pradok. Je již sedmá v pořadí od začátku letošního roku. CK Pradok vyhlásila úpadek dnes ráno. Pojištění pro případ úpadku je sjednáno u pojišťovny Generali. Ta už zajišťuje návrat klientů zpět do České republiky.

Podle prvních informací je 172 klientů Pradoku v Řecku, další podrobnosti budou známy v následujících hodinách. Letos jde o sedmý krach cestovní kanceláře v České republice.

Klienti CK, kteří na zaplacenou dovolenou neodcestovali, mohou vznést písemný nárok na pojistné plnění asistenční služby pojišťovny Generali a doložit potřebné doklady nejpozději do šesti měsíců od vzniku pojistné události.

Cestovní kancelář Pradok zahájila svoji činnost v srpnu roku 1990. Začala pořádáním autobusových zájezdů do Řecka na Olympskou riviéru, v následujících letech rozšířila nabídku o další destinace. Postupně se vzrůstajícím zájmem o leteckou přepravu zavedla do Řecka leteckou dopravu místo autobusové.

Pojistné plnění Generali vypočte po vyhodnocení všech nároků uplatněných ve lhůtě šesti měsíců. Rozhodující pro jeho výši je pojistný limit, který si kancelář sjednala. CK byla pojištěna na 7,2 milionu korun. Podle informací z CK by mělo být prodáno asi 360 zájezdů za celkem 4,3 milionů korun. Z toho v tuto chvíli vyplývá, že by všichni klienti CK měli být stoprocentně odškodněni. Nárok za neuskutečněný zájezd kvůli krachu CK lze uplatnit také z nové služby Generali, připojištění neuskutečnění zájezdu, pokud je klientem sjednáno.

V Česku letos oznámilo úpadek sedm cestovních kanceláří. Vedle Pradoku šlo o cestovní kanceláře Dolce Vita, Globaltour, BG Travel CK Asteri tour, CK Redgreentours a CK Filip.