Cestovní pojištění

CK Asteri Tour zkrachovala

Publikováno: 23.listopad 2012

Cestovní kancelář Asteri Tour zřejmě končí. Liberecký soud ji vyhlásil úpadek. Věřitelům nyní zbývá 30 dní na přihlášení svých pohledávek. Pro případ úpadku je firma pojištěna u Evropské pojišťovny, klienti CK si tedy mohou žádat o vrácení peněz za neuskutečněné zájezdy do Řecka. Společnost si na zálohách vybrala přes 550 000 korun.

V obchodní rejstříku byla CK Asteri Tour zaregistrována loni v červnu. Je tedy relativně nová. Její specializací jsou zájezdy do Řecka, které nabízí od podzimu. 11. května podal Nikolaos Pappas insolvenční návrh. Firma měla problémy s obsazením zájezdů i úhradou závazků vůči ubytovatelům v Řecku i letecké společnosti. Nebyla vyplacena ani mzda jemu ani jeho kolegyni. Tudíž nyní dluží další peníze. Ty totiž byly poskytnuty na rozjezd podnikání v cestovním ruchu. Celkem je společnost zadlužená kolem 2 milionu korun.

I majitelka CK Asteri Tour své velké problémy přiznává. Liberecká kancelář byla uzavřena už v dubnu. Na svých internetových stránkách dali sdělení, že se zájezdy uskutečnit nemohou, protože nebyla naplněna kapacita. Prodaných zájezdů bylo opravdu jen malé množštví. Ovšem i přes mnoho způsobených problému cestovní kanceláří si sama kancelář nepodala ani insolvenční návrh. Klienti byli pouze odkázáni na Evropskou pojiťovnu. Do vyhlášení úpadku neměli klienti možnost se ke svým penězům dostat. Nyni ano.