Cestovní pojištění

Autosalon Paříž 2012

Publikováno: 24.říjen 2012

Pokud se nemůžete dočkat pařížského autosalonu, máme pro Vás pár typů. Rozmyslete si, zda chcete jet s organizovaným zájezdem, autem, letadlem nebo vlakem. Hlavně nezapomeňte, že autosalon je v Paříži - tedy, ubytování nebude nejlevnější!

Na výstavišti Paris expo Porte de Versailles se návštěvníci Mondial de l'Automobile mohou letos těšit na prezentaci 270 výrobců z 23 zemí. Vozidla budou vystavena v osmi pavilonech. První dva dny – 27. a 28. září – jsou vyhrazeny pro novináře a odbornou veřejnosti. Poté se už výstaviště otevře i široké veřejnosti. Výstaviště bude pro širokou veřejnost otevřeno od soboty 29. září do neděle 14. října, a to každý den od 10:00 do 20:00. Čtvrtky a pátky budou pavilony zavírat až ve 22:00. Dospělí za vstup zaplatí 13 eur (cca 320 korun), mladiství od 10 do 18 let a studenti s platným potvrzením o studiu platí 7 eur (asi 170 korun). Děti mladší 10 let se na výstavu dostanou zadarmo. Ušetří i skupiny nad 15 osob, které za jednotlivce zaplatí 11 eur (zhruba 270 Kč). Vstupenky je možné koupit přes internet, a to prostřednictvím oficiálních stránek autosalonu (www.mondial-automobile.com).

Plánek výstaviště je možné si prohlédnout na webových stránkách autoshow. Některé cestovní kanceláře nabízejí speciální zájezdy na pařížský autosalon, spojené například s prohlídkou města. Vlakem Z Prahy do Paříže žádný přímý vlakový spoj nejede. Jako nejvýhodnější se zdá jízda přes Mannheim, která zabere asi 15,5 hodiny. S jedním přestupem se dá jet také přes Mnichov, tato cesta trvá zhruba 17 hodin. Dorazit ale můžete i nejpohodlnějším způsobem, tedy letadlem. Ceny zpátečních letenek Vás přijdou na 4.000 - 5.000 korun. Pokud se nechcete spoléhat na hromadné dopravní prostředky, zkuste cestu svým automobilem. Měla by zabrat tak jedenáct hodin.

Sami pořadatelé zájemcům o ubytování doporučují se obrátit na společnost BSP Hotels Paris, která je oficiálním partnerem pařížského autosalonu. Firma nabízí výběr ze zhruba 400 hotelů. Bližší informace se zájemci dozví na webových stránkách BSP Hotels Paris (www.salons-paris.com). Další ubytování je možné vyhledat prostřednictvím internetu, například pomocí rezervačního portálu Booking.com. V době konání autosalonu ceny ubytování v mnohých případech dále rostou, nabídka volných pokojů navíc každý den ubývá.